بانس ریت چیست و 3 ترفند برای کاهش آن

بانس ریت به درصد بازدید کنندگانی گفته می شود که بدون اینکه اقدامی در سایت انجام دهند آن صفحه را ترک میکنند. در این مقاله 3 ترفندی را بیان می کنم که با این 3 ترفند می توانید بانس ریت را بهبود دهید. [/fusion_text] بانس ریت یا نرخ پرش چیست؟ به تعریف گوگل بانس ریت به درصد تک صفحه ای گفته می شود که در گوگل آنالیتیکس به عنوان میانگین نشست های یک صفحه نشان داده می شود. نشست به بازدید یک صفحه گفته می شود. مثلا همین الان که این صفحه را مشاهده میکنید یک نشست در گوگل آنالیتیکس […]

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11

بانس ریت به درصد بازدید کنندگانی گفته می شود که بدون اینکه اقدامی در سایت انجام دهند آن صفحه را ترک میکنند. در این مقاله 3 ترفندی را بیان می کنم که با این 3 ترفند می توانید بانس ریت را بهبود دهید.

[/fusion_text]

بانس ریت یا نرخ پرش چیست؟

به تعریف گوگل بانس ریت به درصد تک صفحه ای گفته می شود که در گوگل آنالیتیکس به عنوان میانگین نشست های یک صفحه نشان داده می شود. نشست به بازدید یک صفحه گفته می شود. مثلا همین الان که این صفحه را مشاهده میکنید یک نشست در گوگل آنالیتیکس خط یک ثبت می شود.

بانس ریت بصورت درصد در گوگل آنالیتیکس مشخص می شود.

به معنای دقیق تر بانس ریت به درصد بازدید کنندگانی گفته می شود که بدون اینکه اقدامی مانند کلیک کردن، پر کردن فرم، یا خرید آن صفحه را ترک کنند گفته می شود(منبع).

هرچقدر خروج از صفحه سریع تر باشد این عدد به سمت 100 تمایل پیدا میکند.

درصد بانس ریت ارتباط مستقیمی به رتبه بندی نتایج جستجو دارد.

شاید برایتان جالب باشد که میانگین بانس ریت برای عموم وب سایت ها چه مقدار است. میانگین نرخ پرش یا بانس ریت به گفته آمار سایت gorocketfuel بین 40 تا 60 است.

بانس ریت زیر 20 درصد خیلی بعید است. از نظر من مثل این می ماند که فرد طلایی را پیدا کرده باشد. البته درصد 25 تا 30 امکان پذیر است و با تلاش می توان به این عدد دست یافت.

ما در اولین گام باید بدانیم که آمار بانس ریت را چگونه استخراج کنیم.

آمار بانس ریت از گوگل آنالیتیکس

برای فهمیدن نرخ پرش می توانید از هر دو ابزار گوگل آنالیتیکس و الکسا استفاده کنید ولی من پیشنهاد میکنم که از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. زیرا آمار دقیق تر با جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

الکسا نرخ پرش را بر اساس میانگین 90 روز اخیر برای شما به نمایش در می آورد در صورتی که گوگل آنالیتیکس می تواند با محدودیت های زمانی عددی متفاوت را به شما نمایش دهد.

برای پیدا کردن نرخ پرش در گوگل آنالیتیکس در ابتدا باید وارد گوگل آنالیتیکس شوید.(قبلا باید ثبت نام کرده باشید و حداقل یک ماهی از ثبت نام شما گذشته باشد در غیر اینصورت عدد 0 را مشاهده خواهید کرد.)

برای مشاهده این درصد در گوگل آنالیتیکس به آدرس زیر مراجعه کنید:

Behavior > Site Content > All Pages report

به یاد داشته باشید اگر گوگل آنالیتیکس ورژن 4 استفاده میکنید این آدرس را نمی توانید پیدا کنید. در گوگل آنالیتیکس ورژن 4 بانس ریت بصورت رخداد در گوگل آنالیتیکس قرار گرفته است.

به این صورت که میزان تعاملات کاربران مثل کلیک، اسکرول و … را به تفیک می توانید مشاهده کنید. گوگل آنالیتیکس ورژن 4 به شما کمک میکند که دقیقا برای هر رخداد اقدام متقابلی انجام دهید.

چگونه درصد بانس ریت را کاهش دهیم؟

اگر نرخ پرش یا بانس ریت سایت شما بالاست به یکی از 3 دلیل زیر است:

  • محتوا ضعیف

شما به یک سخنرانی دعوت می شوید که سخنران حرف جذابی برای گفتن ندارد چه حسی در پایان این سخنرانی به شما دست می دهد؟ به یاد داشته باشید که اگر روی محتوای خود حساس نباشید نمی توانید ارزش افزوده ای به مخاطب منتقل کنید و در نهایت بازدید کننده ای سریع سایت شما را ترک میکند و بانس ریت افزایش پیدا میکند.

  • تجربه کاربری خیلی بد

عقیده من در گذشته بر این بود که اولویت اول و آخر محتواست و اگر محتوا عالی باشد بازدید کننده به خواسته من عمل میکند. در حال حاضر عقیده من این است که در ابتدا اولویت محتوا است ولی تنها محتوا نمی تواند بازدید کننده را مجاب کند. اگر بصورت مستمر به تجربه کاربری سایت خود نرسیم نمی توانیم موفقیت خوبی در کاهش بانس ریت پیدا کنیم.

  • ویراستاری بد

من خیلی سریع تایپ میکنم یکی از تکنیک های نوشتن این است که بی پروا بنویسید و بعدا ویرایش کنید. در خیلی از مواقع افراد در ویرایش محتوا دقت خوبی انجام نمی دهند و باعث می شود که جملات مبهمی را بنویسند که در نهایت بازدید کننده از خواندن آن بیشتر سردرگم می شود.

در ادامه 3 ترفند برای شما بیان میکنم با انجام این 3 ترفند می توانید نرخ پرش سایت خود را کاهش دهید.

گام اول: 100 کلمه اول

در نوشتن کلمات اول مقاله خود حساسیت بالایی داشته باشید. همین که تا به اینجای مقاله را خواندید یعنی 100 کلمه همین مقاله جذاب بوده است. سایر مقالات را مقالات را بخوانید و از 100 کلمه اول الگو بگیرید.

در صد کلمه اول چه بنویسیم؟

در صد کلمه اول به قول و تضمینی اشاره کنید که فرد پس از خواندن مقاله به این قول و تضمین پی میبرد. مثلا بنویسید من تضمین میکنم اگر تا اننتهای مقاله را مطالعه کنید دیدگاه خود را در خرید آکواریوم تغییر می دهید.

گام دوم: پاپ آپ خروج

در سایت خود کاری کنید که وقتی موس بر روی ضربه در صفحه رفت یک پاپ آپ نمایش داده شود و در آن یک پیشنهاد جذاب داده باشد.

این پیشنهاد انقدر باید جذاب باشد که وقتی فرد آن را می خواند بی درنگ به آن عمل کند. این اقدام می تواند وارد کردن ایمیل و یا مراجعه به صفحه ای دیگر و یا یک سوال دو گزینه ای باشد. پاپ آپ خروج به شدت در پایین آمدن بانس ریت کمک میکند.

گام سوم: عکس های گرافیکی شخصی

عکس های گرافیکی جذابیتی بسیار بالایی به محتوای سایت شما می دهد. این جذابیت می تواند عدم ترک بازدید کننده را به همراه داشته باشد. مثلا می توانید از عکس های متحرک استفاده کنید که باز هم به جذابیت محتوا اضافه کنید.

هیچوقت عکس های آماده ای که پیدا میکنید را به یک باره وارد صفحات مقاله سایت خود نکنید. سعی کنید حداقل یک کلمه فارسی روی آن بنویسید تا از سایر رقیبان خود متمایز باشید.

نتیجه گیری

بانس ریت عددی است که باید همیشه روی آن حساسیت بالایی داشته باشید زیرا ارتباط مستقیمی به رتبه سایت شما در گوگل دارد. در این مقاله 3 ترفندی بیان کردیم که خود ما بسیار از آن استفاده کردیم و اثرات بسیار مثبتی در کاهش این عدد ایجاد شده است.

در قسمت کامنت ها تجارب خودتونو با من به اشتراک بزارید.

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله بانس ریت چیست و 3 ترفند برای کاهش آن تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه سئو فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)