۴ گام تا افزایش رتبه سایت در گوگل

اگر از این 4 گام در افزایش رتبه سایت استفاده نکنید یا بصورت جسته گریخته از کنار آن بگذرید شاهد افت شدید رتبه سایت خود خواهید شد. پس بیایید این 4 گام را با هم بررسی کنیم و با رعایت آن شاهد افزایش رتبه سایت در گوگل باشیم. بهتر است تنها به نتیجه اول فکر کنید زیرا صفحه اول گوگل ۹۸ درصد ترافیک وب را دریافت می کند و ۵ درصد یا کمتر برای صفحات بعد در نظر گرفته می شود! ما در آموزش رایگان سئو دقیقا گفته ایم که چگونه می توان یک سایت را از صفر مطلق بهینه […]

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11

اگر از این 4 گام در افزایش رتبه سایت استفاده نکنید یا بصورت جسته گریخته از کنار آن بگذرید شاهد افت شدید رتبه سایت خود خواهید شد. پس بیایید این 4 گام را با هم بررسی کنیم و با رعایت آن شاهد افزایش رتبه سایت در گوگل باشیم.

بهتر است تنها به نتیجه اول فکر کنید زیرا صفحه اول گوگل ۹۸ درصد ترافیک وب را دریافت می کند و ۵ درصد یا کمتر برای صفحات بعد در نظر گرفته می شود! ما در آموزش رایگان سئو دقیقا گفته ایم که چگونه می توان یک سایت را از صفر مطلق بهینه سازی کرد.

معیار سنجش رتبه سایت:

برای افزایش رتبه سایت خود باید یک معیار در نظر بگیرید.

بهترین معیار های لازم:

1-     گوگل آنالیتیکس

 با گوگل آنالیتیکس می توانید میزان دقیق بازدید سایت خود را بسنجید. اگر سایت شما به گوگل آنالیتیکس متصل نیست کافیست به آدرس زیر بروید و در آن ثبت نام کنید و سایت خود را به گوگل آنالیتیکس متصل کنید. بعد از چند روز آمار بازدید سایت در گوگل آنالیتیکس مشاهده خواهد شد.

معیار بازدید سایت گوگل انالیتیکس

نقش گوگل آنالیتیکس در افزایش رتبه سایت در گوگل

google.com/analytics

2-     رتبه الکسا

سایت الکسا دو عدد را برای هر سایت در نظر میگیرد. میزان رتبه جهانی و رتبه در کشور مورد نظر. عدد در نظر گرفته شده بین یک تا چند میلیون است و هرچقدر این عدد به یک نزدیک تر باشد نشان دهنده این است که سایت مورد نظر از محبوبیت بالایی برخوردار است و بازدید بالایی دارند. پس اصطلاح کاهش رتبه الکسا برای این استفاده می شود که سایت ها به دنبال این هستند که این رتبه کاهش پیدا کند. پس منظور از افزایش رتبه سایت در گوگل است و منظور از “کاهش رتبه” در الکسا است. از طریق مراجعه به آدرس و وارد کردن آدرس هر سایت می توان به میزان رتبه هر سایت پی برد.

https://www.alexa.com/siteinfo/

بررسی میزان رتبه سایت در سایت الکسا

رتبه الکسا در افزایش رتبه سایت

همچنین می توانید با دانلود تولبار الکسا در لحظه وارد شدن به هر سایت، میزان رتبه الکسای آن را بینید. این تولبار برای فایرفاکس و کروم در دسترس است. این تولبار تنظیمات خاصی ندارد و فقط کافیست آن را نصب کنید.

https://www.alexa.com/toolbar

با پیش فرض اینکه سایت شما پنالتی نشده است و صفحاتی در گوگل دارد 4 گام زیر برای شما به درستی کار خواهد کرد و با انجام این 4 گام می توانید رتبه سایت خود را به راحتی افزایش و با افزایش بازدید در گوگل مواجه شوید.

گام اول: انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی پولساز به افزایش رتبه سایت کمک بسیار زیادی میکند. کلمات کلیدی، کلماتی هستند که در گوگل جستجو می شوند. برای شروع سئو سایت بهتر است که از کلمات کلیدی استفاده کنید که میزان رقابت کمی روی آن کلمات قرار گرفته است. برای پیدا کردن کلمات کلیدی کسب و کار خود می توانید از ابزار گوگل استفاده کنید.

کافیست کلمه ای را در گوگل جستجو کنید تا پیشنهاد های گوگل را در این رابطه بدانید. مثلا فردی تصمیم میگیرد که در رابطه با ط-ر-ا-ح-ی س-ا-ی-ت (ما به این دلیل کلمه را روی هم ننوشتیم که گوگل متوجه نشود که ما در این زمینه کار میکنیم.)مطلبی بنویسیم. وقتی این کلمه را جستجو میکند پیشنهاد های بسیاری مشاهده می شود که بازدید کنندگان این کلمات را جستجو کرده اند.

ابزار دیگری که می توان از آن به خوبی استفاده کرد keywordtool.io است. این ابزار که زبان فارسی را پشتیبانی می کند قادر است که از کلمات کلیدی را به شما ایده های فراوانی در رابطه با کلمات کلیدی دهد.

ابزاری برای جستجوی کلمات کلیدی

پیدا کردن کلیدواژه مورد نظر اولین گام افزایش بازدید

گام دوم: ویرایش یا ساخت مقاله جدید

ما باید در سایت صفحات اصلی داشته باشیم که این صفحات مسیر بازدید کنندگان سایت ما هستند. یعنی باید صفحات اصلی سایت را در جاه های مختلف سایت معرفی کنیم تا بازدید کننده به آن صفحات مراجعه کند. اگر ما صفحاتی داریم که ناقص است ولی در جایگاه 1 تا 7 نتایج جستجو قرار دارد می توانیم آن مقاله را ویرایش کنیم ولی اگر آن مقاله جایگاهی در گوگل ندارد بهتر است که یک مقاله از ابتدا تا انتها نوشته شود.

نکاتی در رابطه با نوشتن یا ویرایش مقاله:

  • کلمات کلیدی مرتبط:

سعی کنید از بیشترین تعداد کلمات کلیدی مترادف و هم معنی گوگل استفاده کنید. کلمه مورد را در گوگل جستجو کنید و ببینید در قسمت Searches related to چه پیشنهاد هایی به شما داده است. آن پیشنهاد ها را می توانید در بدنه خود بیاورید تا گوگل محتوای شما را یک محتوای شاخص  و همه فن حریف تلقی کند.

  • عناوین جذاب

برای نوشتن مقاله از عناوین جذاب استفاده کنید تا کلیک بسیار بالایی جذب سایت شما کند. اگر عنوان مطالب سایت شما در گوگل جذاب نباشد مدت زیادی صدر نشین خواهید بود. برای پیدا کردن عناوین جذاب پیشنهاد من استفاده از عنوان ساز خط یک است. با عنوان ساز با وارد کردن یک تا 3 کلمه کلیدی می توانید بیش از 200 عنوان جذاب و پر کلیک را استخراج کنید.

ما در آموزش تولید محتوا مراحل گام به گام نوشتن یک مقاله قدرتمند را توضیح داده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

گام سوم: بررسی فاکتور های یواست سئو

بالابردن رتبه سایت در گوگل با وردپرس از طریق افزونه یواست سئو امکان پذیر است. یواست سئو فاکتور های بسیار بالایی را در خود جای داده است و شما قادر خواهید بود  بعد از نوشتن مقاله این فاکتور ها را در همان صفحه بررسی کنید و اگر فاکتوری را رعایت نکرده اید را رعایت کنید. یواست سئو که رایگان است بطور مرتب بروزرسانی می شود تا به افزایش رتبه سایت ها کمک کند. البته نسخه پولی این افزونه امکانات بسیار بالایی را در اختیار شما قرار خواهد داد که من پیشنهاد میکنم از نسخه پولی افزونه یواست سئو استفاده کنید.

نمونه ای از فاکتور هایی که یواست سئو مورد بررسی قرار می دهد در عکس زیر قرار گرفته است. این مواردی هستند که در هنگام نوشتن مقاله در سایت این افزونه ایراد گرفته است.

گام چهارم: بک لینک

یک صفحه محبوب در گوگل صفحه ای است که صفحات سایت ها و شبکه های اجتماعی آن را توصیه کرده اند. این محبوبیت بصورت دستی توسط ما افزایش می یابد. دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در ایران مورد استفاده قرار نمیگیرد. پس باید بصورت دستی این محبوبیت را افزایش دهید تا گوگل متوجه با اهمیت بودن صفحات سایت شما شود.

سایت هایی هستند که شما می توانید از آن سایت ها بک لینک بگیرید. فروم ها و انجمن ها این امکان را به شما می دهند که پروفایل رایگانی داشته باشید و در نهایت بتوانید مطلبی در آن جا منتشر کنید. شما می توانید با ایجاد پرفایل و نوشتن مطب، بک لینکی برای سایت خود در نظر بگیرید.

نکته بسیار مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که متنی که می خواهید لینک دار کنید کلمه کلیدی شما نباید باشد. اگر در این کار زیاده روی کنید گوگل متوجه می شود که شما دارید بصورت دستی این بک لینک ها را میگذارید. پس در بک لینک ها بسیار دقت کنید تا از نتایج گوگل حذف نشوید.

نتیجه گیری:

4 گام زیر برای افزایش رتبه سایت شما تضمینی مورد استفاده قرار میگیرد و با رعایت کردن نکاتی که گفته شد می توانید بعد از مدتی سایت خود را در صدر نتایج جستجو ببینید.

گام اول: انتخاب کلمه کلیدی

گام دوم: ویرایش یا ساخت مقاله جدید

گام سوم: بررسی فاکتور های یواست سئو

گام چهارم: بک لینک

تجربیات خودتان را با من در قسمت کامنت به اشتراک بزارید.

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله ۴ گام تا افزایش رتبه سایت در گوگل تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه سئو فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)