3 راه برای پیدا کردن کلمات کلیدی در مقاله

با رعایت اصول مختلف در هنگام استفاده از کلمات کلیدی در مقاله می توانید سئو محتوا و سایت خود را افزایش دهید. روش های گوناگونی برای بررسی و شناسایی انواع آن وجود دارد که خط یک با ارائه این مقاله به شما نشان می دهد تا چگونه بتوانید بر صرف زمان کمتری کلمات کلیدی کاربردی تری را برای خود بیابید.

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11
کلمات کلیدی در مقاله
کلمات کلیدی در مقاله

آیا تابه‌حال به محتواهایی که در صفحه اول گوگل و در هنگام جست‌وجوی شما دیده می‌شوند، دقت کرده‌اید؟ در این مقالات بخشی به نام کلمات کلیدی در مقاله به‌خوبی ایجادشده است و به‌واسطه آن سعی شده است تا به موتور جست‌وجوگر گوگل بفهماند که محتوای ساخته‌شده، علاوه بر کاربرپسند بودن به‌صورت اختصاصی نیز در مورد موضوعی خاص سخن می‌گوید. بامطالعه این مقاله خط یک 3 راه بسیار کاربردی درزمینه پیدا کردن کلمات کلیدی در یک مقاله را به شما نشان می‌دهد و برای شما مشخص می‌کند که نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایت چگونه است.

منظور از کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی به منظور استفاده از یک کلمه و یا چند کلمه مختلف می باشد که به صورت کاملا متوازن در یک محتوا قرارگرفته شده است و بیشتر محتوا حول محور آن موضوع در جریان است. این کلمه می تواند با تکرارهای صحیح خود در یک مقاله به خوبی به موتورهای جست و جوگر نشان دهد که مقاله در چه زمینه ای نوشته شده است و گوگل با بررسی و ارزش گذاری آن می تواند با سرعت بیشتری محتوای شما ایندکس نماید.

1. گوگل ترند

همیشه در نظر داشته باشید که با قرار دادن کلمه و یا کلماتی در یک مقاله و تکرار صحیح آن، می‌توانید به‌راحتی باعث جلب‌توجه گوگل در مورد موضوعی خاص شوید. اگر مقاله‌ای را دوست دارید نگارش کنید حتما از طریق ابزارهای موجود در این زمینه همانند google Trend می‌توانید به‌راحتی میزان جست‌وجو کلمه موردنظر خود را با سایر هم‌خانواده‌های آن بررسی کنید و بعد اقدام به انتخاب کلمه کلیدی موردنظر خود نمایید. داشتن محتوای خاص و تازه به همراه یک کلمه کلیدی پرکاربرد می‌تواند یکی از کلیدهای موفقیت شما در سئو باشد.

همچنین این موضوع را به خاطر داشته باشید که اگر دوست دارید از مزایای تحقیق واژگان کلیدی استفاده کنید، حتما سعی کنید که از کلمات کلیدی در مقاله که کمتر به آن توجه شده است استفاده کنید؛ زیرا روزانه افراد بسیاری هستند که نیازمند استفاده از این نوع کلمات هستند، اما مقالاتی به همراه این کلمات ارائه نشده است و این می‌تواند همانند یک سکوی پرتاب برای شما در زمینه افزایش سئو باشد.

پیدا کردن کلمات کلیدی در مقاله

2. در گوگل جست‌وجو کنید!

جست‌وجو کردن در گوگل، به شما نشان می‌دهد تا ببینید رقیبان شما در این زمینه از چه نوع محتوایی استفاده کرده‌اند و یا روش نگارش آن‌ها چگونه بوده است و شما با تغییر و همچنین ایجاد تفاوت و استفاده از کلمات هم‌خانواده آن به‌عنوان کلمه کلیدی می‌توانید به‌سرعت بیشتری به صفحات برتر گوگل دسترسی داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال واژه گل را در نظر بگیرید و با یک بررسی ساده در صفحه اول گوگل می‌توانید مشاهده کنید که کدام وب‌سایت‌ها با چه مقالاتی توانسته‌اند به صفحات اول گوگل راه پیدا کنند و شما با ایجاد یک نگرش و محتوای جدید می‌توانید به‌راحتی لینک خود را نیز در میان آن‌ها قرار دهید.

3. ابزارهای ارزش‌گذاری کلمات کلیدی مقاله را جدی بگیرید؟

یکی از ویژگی‌هایی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند، استفاده از ابزارهای موجود به منظور استفاده مزایای تحقیق واژگان کلیدی است. استفاده از این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به‌صورت روزانه، ماهانه و یا سالانه نرخ کلیک بر روی کلمات کلیدی در مقاله مختلف را شناسایی کنید و با نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایت آشنا شوید. البته این موضوع را نیز مدنظر داشته باشید که این ابزارها صرفاً جهت شناسایی کلمات کلیدی معتبر هستند و بر اساس آن می‌توانید میزان چگالی کلمه کلیدی در محتوای خود را در نظر بگیرید.

3 راه برای پیدا کردن کلمات کلیدی در مقاله

Moz Keyword Explorer: یکی از ابزارهای بسیار کاربردی می‌باشد که خط یک نیز به شما توصیه می‌کند تا از آن بهره ببرید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا به‌سرعت کلمات کلیدی موردنظر خود را جست‌وجو کنید، میزان جست‌وجو، تعداد و همچنین کلمات کلیدی مشابه آن را بررسی کنید و با انتخاب صحیح، کلمه کلیدی مناسب خود را ایجاد کنید.

Google Keyword Planner: این ابزار نیز که از روش‌های قدیمی برای جست‌وجو و افزایش اطلاعات پایگاه داده خود استفاده می‌کند، می‌تواند به‌عنوان یک ابزار کاربردی برای میزان استفاده از یک کلمه کلیدی مورداستفاده باشد.

نتیجه گیری

رعایت استفاده از کلمات کلیدی در مقاله در بخش های مختلف یک سایت، سبب ارزش‌گذاری مثبت گوگل بر روی محتواها و صفحات یک وب سایت می شود و از این طریق مدیران یک سایت میتوانند خود را در صفحات اول گوگل به نمایش درآورند و به‌خوبی باعث جذب کاربران بسیار زیادی از سوی گوگل می شوند و همین عامل باعث محبوبیت برند شما نسبت به سایر رقیبان می شود. خط یک در آموزش رایگان سئو به شما پیشنهاد می‌کند که این مقاله را حتما مطالعه کنید و از ابزارهای کاربردی گفته شده به‌عنوان راهی برای شناسایی کلمات کلیدی مقاله استفاده نمایید.

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله 3 راه برای پیدا کردن کلمات کلیدی در مقاله تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه سئو فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)