۵ ایده تولید محتوا در اینستاگرام برای وقتی که ایده ندارید

تولید محتوا با برنامه ای منظم در اینستاگرام برای افزایش تعداد مخاطبین بسیار مهم است. ولی گاهی پیش میاید که در زمان مخصوص به تولید محتوا ایده نداریم و زمانمان برای انتشار محتوا محدود می شود. در زیر به 5 ایده تولید محتوا پرداختیم تا وقتی در این موقعیت قرار گرفتید از این ایده ها برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید همچنین استفاده کردن از این ایده ها می تواند باعث افزایش اطمینان مخاطبین شود. 1- پست مناسبتی بگذارید مردم معمولا عادت کرده اند که پست های مناسبتی تقویم را به یاد داشته باشند اما ما مناسبت های جهانی […]

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11

تولید محتوا با برنامه ای منظم در اینستاگرام برای افزایش تعداد مخاطبین بسیار مهم است. ولی گاهی پیش میاید که در زمان مخصوص به تولید محتوا ایده نداریم و زمانمان برای انتشار محتوا محدود می شود. در زیر به 5 ایده تولید محتوا پرداختیم تا وقتی در این موقعیت قرار گرفتید از این ایده ها برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید همچنین استفاده کردن از این ایده ها می تواند باعث افزایش اطمینان مخاطبین شود.

1- پست مناسبتی بگذارید

مردم معمولا عادت کرده اند که پست های مناسبتی تقویم را به یاد داشته باشند اما ما مناسبت های جهانی ای داریم که یقینا افراد آن تاریخ ها را به یاد نمی آورند و برای آن ها جذاب است. پست مناسبتی در زمانی که شما محتوایی ندارید بسیار مناسب است. برای گذاشتن پست مناسبتی مراحل زیر را دنبال کنید.

پیدا کردن مناسبت امروز

مناسبت کمی را شما در تقویم های روزانه خود میبینید. در صورتی که ما مناسبت های جهانی بسیار زیادی داریم. مناسبت های جهانی شامل: روز آمار و برنامه ریزی، روز سازمان ملل، روز جهانی پاستا، روز جهانی انیمیشن، روز جهانی اینترنتی، روز نوجوان، روز جهانی آبنبات و …. سایت بلاگ اد قبل از شروع هر ماه این مناسبت ها را لیست میکند نمونه ای از این تقویم را می توانید در این لینک ببینید.

تولید محتوا و تلفیق آن با محتوای مناسبتی

برای تولید محتوا سخت نگیرید، حتی می توانید این روز را تبریک یا تسلیت بگویید و یا حتی نمونه های موفق افرادی که در این روز فعالیتی مرتبط داشته اند را به مخاطبین خود نمایش دهید. در مطلب آموزش بازاریابی محتوا گام به گام توضیح دادیم که چگونه می توانید محتوا تولید کنید.

2- به پشت صحنه بروید

این ایده یکی از قدرتمند ترین و ساده ترین راه های تولید محتوا در اینستاگرام است. مردم بسیار مشتاق هستند که خودتان چکار میکنید. اگر کار شما خدماتی است می توانید از خدماتی که انجام می دهید فیلم کوتاهی تهیه کنید. اگر نمی خواهید خودتان را جلو دوربین قرار دهید کافیست از کار انجام شده فیلم بگیرید.

نکته بسیار مهم در فیلم های پشت صحنه این است که بدون ویرایش است. یعنی اگر در همان فیلم صداهای زیادی است و یا حتی در تصویر مکان جسمی به دستی قرار نگرفته است اهمیت ندهید. پیشنهاد میکنم فیلم های پشتی صحنه زیادی تولید کنید تا در زمانی که محتوایی ندارید از این محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید. می توانید ویدیئو ها را در جایی ذخیره کنید تا زمان مناسب از آن استفاده کنید.

3- تولید محتوا توسط مخاطب

یکی دیگر از ساده ترین روش های تولید محتوا، تولید محتوایی است که مخاطب مسبب آن بوده است. ببینید مخاطبی نظر جداگانه ای در رابطه با پست قدیم شما بصورت کامنت منتشر کرده است یا نه. کافیست در پست این نظر جداگانه را بصورت عمقی بررسی کنید.

شاید در پست های قبلی کسی دیدگاه یا نظر جداگانه ای نداشته باشد. اگر فالورهای شما پایین است پیشنهاد میکنم به پیچ های رقیب خود مراجعه کنید و کامنت های پست ها را بررسی کنید. ببینید چه نظر های مخالف یا موافقی را میبینید. کافیست راجع به نظر های مخالف یا موافق یک محتوا تولید کنید و بگویید که مخالفت یا موافقت با این محتوا منجر به چه چیزی خواهد شد.

4- در تولید محتوای اینستاگرام از نقل قول استفاده کنید

بزرگان راجع به کسب و کار شما چه نظر یا دیدگاهی دارند. کافیست این نظر ها را در پیچ خود منتشر کنید تا اطمینان مخاطبین افزایش پیدا کند. مثلا اگر استیو جابز راجع به کسب و کار شما نظری گفته کافیست آن را منتشر کنید تا اطمینان مخاطبین افزایش پیدا کند. اگر از این ایده استفاده نکرده اید حتما استفاده کنید. برای استفاده از این ایده مراحل زیر را دنبال کنید.

اسم حوزه کاری شما به انگلیسی چیست؟

برای پیدا کردن نقل قول بهتر است از ابزار مترجم گوگل استفاده کنید. کار با این ابزار بسیار ساده است. این ابزار به شما کمک میکند یک یا چند کلمه را به زبان های مختلف به هم ترجمه کنید. مثلا من می خوام راجع به بازاریابی اینترنتی نقل قولی پیدا کنم. اول بازاریابی اینترنتی را به انگلیسی توسط این ابزار ترجمه میکنم.

برای وارد شدن به این ابزار این لینک را باز کنید و یک قسمت را بر روی فارسی بگذارید و قسمت دیگر را بر روی انگلیسی قرار دهید. کلمه مورد نظر را در قسمت فارسی که بنویسیم، انگلیسی آن در همان لحظه در قسمت دیگر نمایان می شود.

ابزار گوگل برای ترجمه متون

جستجو

گوگل را باز کنید و کلمه مورد نظر را در فرمول زیر بگذارید.

Quote + …………………….

مثل: quote + internet marketing

با جستجو جمله بالا متوجه شدم بیش از 100 جمله از افراد مشهور جهان راجع به بازاریابی اینترنتی صحبت کرده اند . این یک فرصت عالی برای به اشتراک گذاشتن یکی از این جملات است. کافیست یکی از این جملات با استفاده از ابزار مترجم گوگل ترجمه کنید و دقیقا آن جمله را همراه با نویسنده آن درج کنید.

5- پرسش و پاسخ

یک راه حل ساده و سریع برای ارسال یک پست حرفه ای و سریع این است که به یکی از پیچ های پر مخاطب مراجعه کنید و ببینید افراد چه سوالی میپرسند. خیلی از افراد مشهور هستند که فرصت پاسخگویی ندارند. شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و پاسخ آن مخاطب را بصورت پست منتشر کنید. با این ترفند خیلی سریع می توانید اطمینان مخاطبین را بدست آورید.

نتیجه گیری: در این مطلب 5 ایده گفتیم که به شما در تولید محتوا در اینستاگرام کمک میکند. ولی این نکته را به یاد داشته باشید که نباید تولید محتوا اشتباه کنید.

نویسنده: علی اکبر فرج

منبع: خط یک

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله ۵ ایده تولید محتوا در اینستاگرام برای وقتی که ایده ندارید تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)

  1. تولید محتوا برای اینستاگرام 20 دی 1398 در 04:21:13 - پاسخ

    بسیار پست ارزنده بود. مرسی
    از شما