5 راهکار برای بهبود سریع سئو سایت

استفاده از روش های بهبود سئو سایت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با سرعت بیشتری نسبت به گذشته، وب سایت خود را در موتورهای جست و جوگر ثبت کنید و صفحات خود را به خوبی در گوگل ایندکس کنید. این روش ها بسیار کم هزینه هستند و فقط نیازمند رعایت شدن به صورت روزانه هستند و می توانند در مدت بسیار کوتاهی عملکرد وب سایت شما را از نظر جذب بازدید افزایش دهند.

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11
بهبود سئو سایت
بهبود سئو سایت

آیا تاکنون به استفاده از روش های سئو و بهینه سازی فکر کرده اید؟ یا دوست دارید تا وب سایت شما نیز همانند سایت های معتبر دیگر، بازدید بسیار زیادی داشته باشد و هر روزه در صفحات اول موتورهای جست و جو دیده شود؟

اگر به دنبال پاسخ به این دو سوال مهم در زمینه بهبود سئو سایت خود هستید خط یک به شما توصیه می کند، تا حتما این مقاله جذاب آموزش رایگان سئو را مطالعه کنید و از این 5 روش بسیار کاربردی، با صرف کمی وقت، استفاده نمایید و از این طریق علاوه بر افزایش سرعت ثبت صفحات خود در موتور جست و جو، باعث افزایش ترافیک وب سایت خود نیز شوید.

1. حالت واکنش گرایی روشی مهم در بهبود سئو سایت

با یک نگاه ساده به جامعه افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، می توانید از اهمیت تلفن های هوشمند با خبر شوید. استفاده از روش واکنش گرایی در سایت ها، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید، وب سایت خود را بر اساس پلتفرم کاربر، به آن نمایش دهید و از ایجاد شدن مشکلات مختلف در هنگام نمایش وب سایت خود در این ابزارها جلوگیری کنید. گوگل به داشتن حالت واکنش گرایی صحیح سایت ها اهمیت بسیاری می دهد و افرادی که سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کرده باشند، می توانند به راحتی مشخص کنند، که کدام صفحات، به صورت مناسب توسط کاربران مختلف مشاهده شده است. این روش علاوه بر افزایش دامنه کاربران، باعث ایندکس گذاری سریع صفحات شما در گوگل نیز می شود.

همچنین برای راحتی کار خود می توانید از وب سایت ubersuggest به منظور نمایش میزان سئو و همچنین درصد پیشرفت خود در سئو استفاده کنید و مشخص کنید که آیا وب سایت شما به صورت مناسب واکنش گرا شده است یا خیر.

5 راهکار برای بهبود سریع سئو سایت

2.کپی برداری محتوا ممنوع!

اگر می خواهید که وب سایت شما، هر روزه پیشرفت کند، از محتوای وب سایت های دیگر به هیچ وجه استفاده نکنید، رعایت این موضوع بسیار مهم سبب سئو تخصصی سایت شما می شود. خزنده های مختلف گوگل با داشتن الگوریتم های گسترده و هوش مصنوعی بسیار قدرتمند خود، می توانند به راحتی نوع تکرار کلمات و یا کپی بودن یک محتوا را به خوبی درک کنند

گوگل همیشه با وب سایت هایی که با افزایش بی رویه و کپی محتوا سعی می کند تا وب سایت خود را، رنگارنگ نمایش دهد، همیشه برخورد کرده است و باعث افت رتبه این سایت ها در موتورهای جست و جوگر می شود. پس حتما از محتوای جذاب و کاملا یکتا استفاده کنید و به منظور بهبود سئو سایت خود و سرعت ثبت مطالب خود در گوگل حتما محتوایی کاملا منحصر به فرد و کاربردی را به کاربران خود ارائه دهید.

3.از زیر عنوان برای تقسیم بندی محتوا استفاده کنید.

یکی از روش های بسیار کاربردی بهبود سئو سایت، استفاده از تگ های H1 تا H6 به منظور جداسازی محتوا و تیترگذاری می باشد. این روش علاوه بر افزایش خوانایی و سادگی فهم محتوا شما، به گوگل نشان می دهد، مطلب گردآوری شده، به صورت کاملا جذاب نوشته شده است و باعث می شود و باعث مطالعه مستمر خوانندگان نیز خواهد شد.

طبق بررسی های انجام شده، مشخص شده است، محتواهایی که به صورت یک دست و بدون جداسازی و یا عنوان سازی نوشته شده اند، همیشه دارای مطالعه کمتری از سوی می باشند، به همین منظور خط یک به شما توصیه می کند، حتما از زیر عنوان ها به منظور تولید یک محتوای جذاب و کاربردی استفاده کنید.

5 راهکار برای بهبود سریع سئو سایت

4.لینک های داخلی را جدی بگیرید.

استفاده از روش لینک داخلی، یکی از محبوب ترین روش هایی است که می تواند باعث افزایش طول مدت حضور کاربران و مشخص کردن محتواهای مرتبط بهم شود و این روش به عنوان یک سئو حرفه ای سایت نیز در نظر گرفته می شود و در بسیاری از وب سایت ها رعایت می شود. در این روش شما می توانید در یک مقاله، به یک مطلب و یا مطالب متعدد دیگر خود لینک دهید و به کاربران خود نشان دهید که کدام محتواهای شما با هم در ارتباط هستند.

با این روش کاربران می توانند از صفحات مختلف وب سایت شما دیدن کنند و همین موضوع می تواند باعث ماندگاری افراد در وب سایت شما شود، همچنین این روش به خزنده های گوگل نیز نشان می دهد، که از نظر محتوایی کدام، مقالات با هم مرتبط بوده و به راحتی می تواند آنها را در یک بخش ایندکس گذاری کند، که همین موضوع باعث افزایش احتمال نمایش نتایج شما در صفحات اول گوگل شود.

5.برای تصاویر خود متای توضیحات قرار دهید

تگ Alt در تصاویر، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید یک توضیح کوتاه و کاملا مناسب را به عکس های محتوای خود نسبت دهید. در این روش شما می توانید به سرعت به موتورهای جست و جوگر و خزنده های گوگل نشان دهید، که تصویر قرار داده شده، مربوط به چه نوع محتوا و دسته بندی می باشد

گوگل نیز بسته به متن موجود در تگ Alt باعث ثبت آن در پایگاه داده تصاویر خود می شود، همچنین این روش به گوگل کمک می کند تا نوع محتوای شما را با سرعت بیشتری بشناسد و سبب ثبت سریع محتوای شما در گوگل می شود.

نتیجه گیری

حتما برای بهبود سئو سایت نیاز به استفاده از روش های بسیار پرهزینه نیستید و افرادی که می خواهند سایت خود را با سرعت بیشتری در صفحات اول گوگل قرار دهند، تنها می توانند با رعایت نکاتی که در بالا گفته شده است و توصیه خط یک می باشند، به راحتی سئو وب سایت خود را بهبود ببخشند و با صرف زمان و هزینه بسیار کم، باعث رشد سایت خود شوند.

خط یک به شما توصیه می کند، که حتما وب سایتی کاملا محتوا محور و کاربر دوست داشته باشید و از ابتدا تا انتهای کار خود، حتما به نیاز کاربران خود توجه کنید و سعی کنید با رعایت موارد بالا وب سایتی جذاب برای کاربران ایجاد نمایید. زیرا تمام روش های سئو طراحی شده است تا کاربران در یک سایت آسوده باشند و بتوانند از محتواهای جذاب استفاده کنند.

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله 5 راهکار برای بهبود سریع سئو سایت تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه سئو فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)