استراتژی منسوخ شده در مورد قرارگیری در صدر نتایج گوگل

امروز می خوام به یک واقعیت نادرست بپردازم. کارهایی که وب سایت ها انجام میدن و فکر میکنن با انجام دادن اونا در صدر نتایج جستجو قرار میگیرند. عدم استراتژی دلیل اصلی شکست کسب و کار ها در سئو است. و در این مقاله می خوام بهتون بگم که از چه استراتژی منسوخ شده ای دارند استفاده میکنند. تفکر منسوخ شده قدیم ها وقتی می خواستیم سایتی را سئو کنیم یک پلاگین نصب میکردیم تنظیمات هر صفحه بر اساس پیشنهاد آن پلاگین انجام میدادیم. بک لینک هایی میگرفتیم و بعد از مدتی در صدر نتایج جستجو قرار میگرفتیم. اما الان […]

مدیر محتوا علی اکبر فرج
، آخرین آپدیت 1401/08/11

امروز می خوام به یک واقعیت نادرست بپردازم. کارهایی که وب سایت ها انجام میدن و فکر میکنن با انجام دادن اونا در صدر نتایج جستجو قرار میگیرند.

عدم استراتژی دلیل اصلی شکست کسب و کار ها در سئو است. و در این مقاله می خوام بهتون بگم که از چه استراتژی منسوخ شده ای دارند استفاده میکنند.

تفکر منسوخ شده

قدیم ها وقتی می خواستیم سایتی را سئو کنیم یک پلاگین نصب میکردیم تنظیمات هر صفحه بر اساس پیشنهاد آن پلاگین انجام میدادیم. بک لینک هایی میگرفتیم و بعد از مدتی در صدر نتایج جستجو قرار میگرفتیم. اما الان سئو یک کار پیچیده شده است.

مواردی مثل نصب پلاگین و بک لینک جز بدیهیات سئو است. و الان باید روی استراتژی ها متمرکز شویم. گوگل با الگوریتم های خود سعی میکرد تا استراتژی هایی را پیاده سازی کند. یعنی شما تنها با رعایت قوانین الگوریتم ها نمی توانید موفق شوید.

اولین کار این است که تمرکز خود را از الگوریتم های گوگل بردارید و روی استراتژی تمرکز شوید.

اشتباه رایجی که سایتتان را نابود میکند

خیلی از تکنیک های سئو قدیمی شده و اگر شما آن کار ها را انجام بدید نه تنها تاثیری در رتبه سایت نداره بلکه در بعضی از آن ها گوگل شما را جریمه میکند!

شما یک سایت دارید که در آن 500 محصول معرفی کرده اید. شاید به این فکر بیفتید که باید حداقل در 300 محصول در صفحه نخست گوگل قرار بگیرید.

مثل کلمه کلیدی “خرید کفش” را در نظر بگیرید، چه کلمات کلیدی پیشنهاد میدهید؟

  • خرید کفش ارزان
  • خرید کفش مجلسی
  • ارزان ترین فروشگاه خرید کفش
  • فروشگاه خرید کفش
  • خرید کفش ورزشی
  • و …..

این روش مثل این میماند که وارد کوچه ای شوید که از در و دیوار آن خیابان تبلیغات چسبیده شده است. نه تنها این تبلیغات توجه شما را جلب نمیکند بلکه سعی میکنید سریع تر از آن محل دور شوید.

روش گوگل تغییر کرده

قبلا گوگل بصورت افقی جستجو را نمایش میداد. یعنی کسی که خرید کفش را جستجو میکرد سعی میکرد تمام پیشنهاد های نزدیک به خرید کفش را نمایش دهد. و الان سعی میکند عمودی نتایج را نمایش دهد.

یعنی گوگل سعی میکند در رابطه با یک کلمه کلیدی بهترین نتیجه را نمایش دهد و از آن صفحه کاربر را به صفحات دیگر هدایت کند.

مثلا اگر شما می خواهید با کلمه کلیدی در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید نیازی نیست که روی 300 کلمه کلیدی کار کنید کافیست روی یک کلمه کلیدی کار کنید “خرید کفش”، و فرد وقتی وارد آن صفحه شد با دسته بندی های بسیار زیادی مواجه می شود که می تواند با همان دسته بندی ها تو در تو هستند.

همین حالا کلمه خرید کفش را جستجو کنید تا با این واقعیت پی ببرید.

نتیجه: آن دیدگاه اشتباه این است که باید روی هزاران کلمه کلیدی زوم کنیم تا به صدر نتایج جستجو راه پیدا کنیم.

و استراتژی گوگل در این است که وب سایت های متمرکز شده روی یک کلمه کلیدی را در صدر نتایج جستجو بیاورد.

مطلب بعدی که باید بخوانم چیه؟
هم رسانی
آیا تجربه خوبی از خواندن این مطلب داشتید؟

بله

نه

ما در مقاله استراتژی منسوخ شده در مورد قرارگیری در صدر نتایج گوگل تمام تلاشمان این بود که به شما کمک کنیم. ما اختصاصی در زمینه سئو فعالیت می کنیم. من و تیمم آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت ها هستیم.

به جای پر کردن فرم دیدگاه ها عضو سایت شو و دیگه فرمی پر نکن، همچنین از مزایای عضویت بهره مند میشی
بعد از ورود با جیمیل اتوماتیک به همین صفحه میای، پس نگران نباش :)