سئو چیست

تاریخ بروزرسانی 02 / 04 / 1397

سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است و مخفف کلمه Search Engine Optimization است. اگر گوگل شما را به مشتریان شما معرفی کند یقینا ترافیک سایت شما افزایش میابد و فروش افزایش پیدا میکند. بسیار لذت بخش است که شما از یک تبلیغ رایگان استفاده میکنید و ترافیک سایت خود را افزایش می دهید. قرار گرفتن نام سایت شما در صفحات نتایج موتور های جستجو (SERPs) بالاترین ارزش است.

ساده ترین جمله در بیان اینکه سئو چیست؟

یک سایت فروش لباس ورزشی را در نظر بگیرید. اگر در گوگل کلمه کلیدی “لباس ورزشی” را جستجو کنیم و آن سایت در صفحه نخست گوگل نمایش داده شود بخاطر یک سری تکنیک است که به آن سئو می گویند.

هدف سئو چیست و چرا سئو مهم است ؟

این حیرت انگیز که ۶ یا ۷ میلیارد بار روزانه در موتور های جستجو، جستجو میکنند(منبع). بنابراین واضح است اگر صاحب یک وبلاگ، فروشگاه یا هر سایتی باشید سئو می تواند به رشد کسب و کار شما کمک خوبی کند.

بهینه سازی سایت مهم است زیرا:

  • اکثر جستجوگران یکی از ۵ نتیجه اول را انتخاب می کنند. اگر هرچقدر در این نتایج بالاتر ظاهر شوید بازدید کننده و مشتری بیشتری را خواهید داشت.
  • سئو فقط کافی نیست. نداشتن یک استراتژی بعد از ورود کاربران به سایت باعث می شود اعتماد کاربران را از دست دهید.

ترافیک سایت را بسته به هدفی که داریم می توانیم آن را طبقه بندی کنیم. یکی از شیوه های طبقه بندی ترافیک سایت شیوه تامین ترافیک است. این که آیا ترافیک را به صورت پولی ایجاد کرده اید یا رایگان؟

می توانید از تبلیغات گوگل استفاده کنید تا در صدر نتایج قرار گیرید. اما این نتیجه به صورت ارگانیک ایجاد نمی شود. ضمن اینکه باید هزینه های بسیار زیادی بپردازید.

آیا می دانستید؟

آیا می دانستید هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینک‌هایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمایش داده می‌شوند، نگاه نمی‌کنند.

آیا می دانستید کسی که از طریق کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو وارد سایت شما می‌شود، در مقایسه با کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته‌اید، برای تبدیل شدن به یک مشتری هزینه‌ی کمتری خواهد داشت.

آیا می دانستید جستجو بر روی موبایل طی سال‌های اخیر همواره روندی افزایشی داشته و از سال ۲۰۱۵ به بعد، سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ بیشتر شده است(منبع).

seo | سئو موبایل

کسب و کار هایی که می خواهند وضعیت مناسبی از لحاظ رتبه بندی در سئو داشته باشند باید حداقل موارد زیر را رعایت کنند:

  1. تولید مستمر محتوای غیر کپی
  2. بروزرسانی محتوای قدیمی بر اساس نیاز روز
  3. افزایش حس رضایت در بازدیدکنندگان
  4. قانع کردن بازدیدکنندگان که زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.

اگر می خواهید پول خود را دور بیاندازید این دیدگاه را داشته باشید!

سئو یک کمپین تبلیغاتی است که در یک زمان مشخص می توانید از این ابزار رایگان برای بازاریابی سایت خود استفاده کنید.
این دیدگاهی است که اکثر افرادی که علم سئو را ندارند به این شکل پول خود را به عنوان یک کمپین تبلیغاتی دور می اندازند.

ما با استفاده از سئو می توانیم یک مدل کسب و کار جدید در کسبو کار خود خلق کنیم که اکثر کسب و کار ها از آن غافل هستند.

فریدون قاسم زاده بنیانگذار افرانت(امروز جنگ اصلی بین مدل های کسب و کار است)

فریدون قاسم زاده

 

سئو یک نگرش متفاوت از حضور در دنیای وب است.

هدف “خط یک” از درس سئو چیست؟

کسانی که در فضای وب نقش ایفا می کنند، لازم است با اصول و مبانی سئو آشنا باشند. در درست های سئو سعی خواهیم کرد مبانی سئو و اصول کار با سئو را خدمت شما ارائه دهیم.

درباره نویسنده: علی اکبر فرج

من نویسنده کتاب ماراتون سئو هستم. از نظر من دلیل شکست افراد در دیجیتال مارکتینگ عدم داشتن استمرار است. اگر قسمت های مختلف کسب و کار خود را بطور مرتب با ایده ها و راهکارها بهینه سازی کنید می توانید در دیجیتال مارکتینگ موفق باشید.

دیدگاه خود را بنویسید